Tatar ze śledzia z groszkiem i ogórkiem

Tatar ze śledzia z groszkiem i ogórkiem

W zeszłym tygodniu byłam na warsztatach śledziowych, które dla firmy SEKO prowadziła Samar Khanafer.

Samar jest znana z eksperymentowania, doprawiania i bawienia się przepisami. Były więc placki ziemniaczane, bruschetty i bliny ze śledziem, śledzie piernikowe, śledzie z wódką, z cytryną i z gruszką. Jeśli można było coś wyczarować ze śledzia, Samar na pewno już na to wpadła. Najlepsze, że większość przepisów była zupełnie oryginalna. Pierwszy raz jadłam śledzie z wódką i śledzie z cytryną, które zainspirowały mnie do stworzenia miksu tych przepisów i z cytryną, i z wódką.
Kiedy wróciłam do domu postanowiłam pójść w klasykę i zrobić sobie tatar ze śledzia. Jest dużo mniej krojenia niż przy wersji mięsnej. To też dobra wersja do osób, które lubią, kiedy tatar ma dużo dodatków.
Składniki na każdą osobę:
2 filety śledziowe (matjasy) SEKO
pół cebuli pokrojonej w drobną kostkę
ogórek kiszony (lub 2 małe) pokrojone w drobną kostkę
2 łyżki soku z cytryny
łyżeczka oleju lnianego
3 czubate łyżki groszku konserwowego
kilka marynowanych pokrojonych grzybków (opcjonalnie)
świeżo mielony pieprz
Przygotowanie:
Odsączamy filety śledziowe i kroimy w drobną kostkę. Dodajemy warzywa i przyprawy. Mieszamy i podajemy udekorowane listkami mięty.

 

tatar


Related Posts

Wigilia – co można przygotować wcześniej, zrób wcześniej

Wigilia – co można przygotować wcześniej, zrób wcześniej

Wigilia to jedno z moich ulubionych Świąt. Oczywiście jest kilka rzeczy, które mogą pójść nie tak, zwłaszcza jeśli się pokłócimy z rodziną o politykę, dostaniemy zawału z przepracowania, albo nic nie spróbujemy w natłoku pracy. Tak naprawdę jest to jedno z prostszych świąt do wyprawienia […]

Postne śledzie z fasolą i śliwkami z octu

Postne śledzie z fasolą i śliwkami z octu

Tu skąd pochodzę słowo “śledzik” oznacza spotkanie przed wigilijne w gronie przyjaciół czy kolegów z pracy, ale w innych regionach śledzik to spotkanie ostatkowe, czyli taki polski mardi gras – hucznie obchodzony wtorek przed Środą Popielcową, która zaczyna post. Dowiedziałam się o tym, kiedy śledzie […]