Sałatka ze śledziem, ziemniakami i karczochami

Sałatka ze śledziem, ziemniakami i karczochami

Jeśli czytasz tego bloga, to wiesz, że jestem psychofanką śledzia i przeróżnych śledziowych sałatek i obiadów. Moje pomysły na rybkę znajdziesz tutaj.

Taki domowy “śledzik na raz” to doskonałe późne śniadanie i obiad w pracy. Nigdy się nie nudzi. Wystarczy zmienić dodatki, żeby smakował zupełnie inaczej. Taki posiłek jest nie tylko szybki, ale też zdrowy. Wystarzczy mieć gotowe koreczki śledziowe, ziemniaki w mundurkach i jajko na twardo, które możemy ugotować sobie poprzedniego wieczoru i w kilka chwil mamy obiad do pracy ze śledziem. To też świetny przepis zero waste, bo możemy użyć warzyw, które zostały nam w lodówce.

Składniki na 4 porcje:

8 średnich ziemniaków – ugotowanych w mundurkach
ogórek szklarniowy – obrany, pokrojony i lekko posolony
papryka czerwona – oczyszczona i pokrojona w paski
mały słoik karczochów w oleju
opakowanie koreczków śledziowych – u mnie Seko po giżycku 220 g
2 szalotki obrane i drobno pokrojone (lub 1 małą cebula)
50 g kaparów ze słoika
2 jajka ugotowane na twardo
dymka lub szczypiorek – drobno pokrojone
świeżo zmielony pieprz

Przepis na sałatkę ze śledziem, ziemniakami i karczochami

Przepis na sałatkę ze śledziem, ziemniakami i karczochami

Ziemniaki obieramy, kroimy na ósemki i wkładamy do osobnych 4 miseczek. Do każdej dodajemy po trochę ogórka, papryki, karczochów. Na wierz wykładamy odsączone z zalewy koreczki śledziowe. Dekorujemy szalotką, kaparami, połówką jajka i dymką. Posypujemy świeżo zmielonym pieprzem.

 


Related Posts

Postne śledzie z fasolą i śliwkami z octu

Postne śledzie z fasolą i śliwkami z octu

Tu skąd pochodzę słowo “śledzik” oznacza spotkanie przed wigilijne w gronie przyjaciół czy kolegów z pracy, ale w innych regionach śledzik to spotkanie ostatkowe, czyli taki polski mardi gras – hucznie obchodzony wtorek przed Środą Popielcową, która zaczyna post. Dowiedziałam się o tym, kiedy śledzie […]

Rolmopsy ze śledzia z suszonymi śliwkami

Rolmopsy ze śledzia z suszonymi śliwkami

Czy rolmopsy mogą poprawić nam humor? Jakiś czas temu przeczytałam książkę Toma Kerridge’a “Dieta szczęścia. Uwolnij dopaminę, zrzuć zbędne kilogramy.” To zbiór przepisów na jesienną chandrę, które mają sprawić, że będziemy przyjemnie najedzeni, schudniemy i do tego pobudzimy produkcję hormonów szczęścia. Bo są przecież potrawy, […]