Koreczki śledziowe z wiśniami

Koreczki śledziowe z wiśniami

Najlepsze zimowe słodycze to śledzie. Mam coś dla Was jeśli lubicie koreczki śledziowe.

Śledzie z bakaliami i śledzie na słodko to typowo polska specjalność. Kojarzy się ze świętami, choinką, biesiadowaniem i wyjątkowymi smakami. Jednocześnie takie połączenie jest dużo zdrowsze niż gdybyśmy zjedli same bakalie. Nie są też zalane toną oleju, więc są całkiem dietetyczne.
Śledzie z wiśniami robię zwykle z większymi kawałkami śledzia i wiśniami z octu tak jak w tym przepisie.

Ich wersją na specjalne okazje są mini koreczki śledziowe ze słodko-kwaśnymi wiśniami kandyzowanymi. Idealna sprawa na Święta, bo to przyjemność na jeden gryz, robią się w sekundę i dobrze się przechowują. Tak naprawdę zawsze można mieć w spiżarni niezbędne do nich składniki i gdy przyjdą goście zrobić je na poczekaniu.

Składniki:

opakowanie gotowych koreczków śledziowych – u mnie kaszubskie 200 g
pół opakowania kandyzowanych wiśni – u mnie Wiśnia soczysta Bakalland ok 40 g

świeżo zmielony pieprz do dekoracji

Koreczki śledziowe

Przepis na koreczki śledziowe z wiśniami na słodko

Rozwijamy koreczki śledziowe, żeby pozbyć się cebuli i nadmiaru oleju. Układamy je skórą do dołu. Na każdy koreczek potrzebujemy 2 wiśnie, które zlepiamy palcami w kulkę i zawijamy wokół niej rulonik ze śledzia. Z 200 g opakowania koreczków wyszło mi 11 sztuk (tyle było większych śledzików nadających się do zawinięcia). Okłądamy koreczki na talerzu i posypujemy świeżo startym pieprzem.

Koreczki śledziowe

Lubisz moje wpisy? Bądź na bieżąco na Facebooku i Instagramie!


Related Posts

Postne śledzie z fasolą i śliwkami z octu

Postne śledzie z fasolą i śliwkami z octu

Tu skąd pochodzę słowo “śledzik” oznacza spotkanie przed wigilijne w gronie przyjaciół czy kolegów z pracy, ale w innych regionach śledzik to spotkanie ostatkowe, czyli taki polski mardi gras – hucznie obchodzony wtorek przed Środą Popielcową, która zaczyna post. Dowiedziałam się o tym, kiedy śledzie […]

Rolmopsy ze śledzia z suszonymi śliwkami

Rolmopsy ze śledzia z suszonymi śliwkami

Czy rolmopsy mogą poprawić nam humor? Jakiś czas temu przeczytałam książkę Toma Kerridge’a “Dieta szczęścia. Uwolnij dopaminę, zrzuć zbędne kilogramy.” To zbiór przepisów na jesienną chandrę, które mają sprawić, że będziemy przyjemnie najedzeni, schudniemy i do tego pobudzimy produkcję hormonów szczęścia. Bo są przecież potrawy, […]