Tunel foliowy daje możliwość posiadania własnych warzyw i owoców o wspaniałym smaku. Tunele foliowe wymagają doglądania, co dzieje się w środku.
Tunel foliowy – zalety
Cena postawienia tunelu foliowego jest dużo niższa niż koszt postawienia szklarni o takich samych lub nawet mniejszych wymiarach, dlatego nie dziwi fakt, że ta opcja jest tak bardzo popularna wśród miłośników własnych grządek. Znamy to rozwiązanie od lat i jesteśmy mu wierni od pokoleń!
Tunel foliowy spełnia podstawową funkcję: zapewnia temperaturę odpowiednią do wzrostu roślin, przez co przyczynia się do hodowania mnóstwa smacznych warzyw i owoców, które trafiają bezpośrednio na nasz stół. Tunele foliowe sprawiają, że rośliny dojrzewają szybciej, a przy tym w bezpiecznych warunkach.
Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest także fakt, że nie trzeba go składać na zimę (choć można, aby jeszcze wydłużyć jego żywotność), a to sprawdzi się u tych osób, które cenią swój czas.
Tunele foliowe – jak uniknąć przegrzania?
Tunele foliowe charakteryzują się wysoką temperaturą wewnątrz, co sprzyja wzrostowi roślin. Trzeba jednak pamiętać, by nie doprowadzić do przegrzania wewnątrz konstrukcji, ponieważ to nie wpłynie dobrze na znajdujące się w nim warzywa i owoce.
Wszystkie procesy, które zachodzą w tunelu foliowym, powinny być systematycznie doglądane przez właściciela. Dzięki temu można w porę zauważyć chociażby to, że w tunelu robiło się za gorąco i podjąć odpowiednie kroki.
Należy pamiętać, by tunel foliowy był wyposażony w specjalne wywietrzniki, które pozwolą na wymianę powietrza, a tym samym zapewnią odpowiednią temperaturę w środku. Jakiego rodzaju wywietrzniki powinny to być? Mogą to być okna wykonane z siateczki przepuszczającej powietrze. Równie dobrze można pamiętać o otwieraniu drzwi z obu stron tunelu, co zapewni dobry ruch powietrza. Na rynku można znaleźć specjalnie zaprojektowane tunele foliowe z elementami służącymi do wietrzenia, co może ułatwić zajmowanie się tym elementem ogrodu.
Tunel foliowy a wilgotność
Każdy ogrodnik doglądający tunelu i rosnących w nim roślin zapewne zauważył, że w środku zmienia się poziom wilgoci. Dzieje się tak, ponieważ rośliny stale rosną, a przy tym parują. Para osadza się wewnątrz tunelu, podnosząc poziom wilgotności. W tym przypadku równie ważne jest wietrzenie, aby nie doszło do zagrzybienia czy rozwoju chorób i pleśni wewnątrz foliowej konstrukcji.
Tunel foliowy – morze możliwości
Marzy Ci się jedzenie zielonych, wiosennych nowalijek o smaku nie sklepowym, a… domowym? Tunel foliowy będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. W nim wyhodujesz rośliny szybko i bezpiecznie, bez konieczności dodawania nawozów sztucznych. To świetne uczucie wiedzieć, co stawia się na stole, co podaje się dzieciom i gościom. Weź na tapet sposób naszych babć, który nie dość, że nie wyszedł z mody, to jeszcze zyskał na wartości w dobie bio- i ekowyborów konsumenckich.
Postaw na zdrowie i na dobrą jakość. Tunele foliowe dostępne na rynku dadzą Ci ogrom możliwości.
Materiał partnera