Zwyczajny.pl – recenzja

Zwyczajny.pl – recenzja

Zwyczajny.pl to strona, gdzie możemy umówić się na wspólne posiłki z nieznanymi osobami, które też mieszkają w Warszawie.

 

Jestem wielką fanką klubów kolacyjnych i wspólnych obiadów. To takie posiłki w połowie drogi pomiędzy restauracją, a spotkaniem ze znajomymi. Idziemy do kogoś do domu, żeby zjeść coś pysznego, ale też poznać nowych ludzi (w tym gospodarza). W tej chwili najłatwiej jest pójść na taki posiłek przy pomocy platformy eataway.com. Eataway jest super, ale wymaga czasu i pieniędzy. Czasu, ponieważ spędzamy gdzieś cały wieczór, nie tylko jedząc, ale też rozmawiając przez kilka godzin. Taki posiłek kosztuje ok 40-100 zł za osobę, ponieważ gospodarze przygotowują kilka dań. Do dziś pamiętam smak Thịt kho tàu, czyli długo gotowanej karmelizowanej wieprzowiny, którą jadłam na kolacji u Mai z Eatawaya.

Na co dzień nie mamy jednak tyle czasu ani pieniędzy. Chcielibyśmy zjeść coś szybko i za 10 – 20 zł, czyli tyle ile płacimy u Pana Kanapki czy obiad na pracowej stołówce.

Nie zaszkodzi też poznać kogoś przy okazji, ale żeby nie musieć tam siedzieć 4 godziny, jeśli nie będziemy mieć czasu.

Zwyczajny.pl ma być właśnie takim zbiorem zwyczajnych obiadów. Jeśli gotujemy dla siebie możemy ugotować więcej porcji i wystawić je na tej platformie, żeby ktoś mógł się zapisać na obiad do nas. Jeśli nie mamy warunków, żeby kogoś zaprosić do siebie, możemy zaoferować posiłek na wynos Jeśli nie chce nam się gotować, możemy znaleźć coś w wyszukiwarce.

zwyczajny.pl

Są to proste jedno – dwu daniowe tanie obiady. Na początku zapisujemy ustawienia swojej diety, więc osoba na diecie wegańskiej nie będzie widziała ofert mięsnych, tylko te, które jej dotyczą. Dostępne opcje widzimy na mapce jako nazwy potraw. Możemy zobaczyć czy jest to wersja na wynos czy zasiadana i zapisać się. Po potwierdzeniu przez gospodarza dostajesz namiary na niego i zjawiasz się o umówionej porze na super obiad.

Motto Zwyczajnego to: “Tworzymy system, który na masową skalę da ludziom łatwy dostęp do smacznego, zdrowego jedzenia oraz polepszy relacje między ludźmi i kontakt z samymi sobą”. Trzymam kciuki za ten nowy projekt Sieci Sensownego Biznesu!


Related Posts

Gdzie nad wodę blisko Warszawy – wycieczka dla dwojga

Gdzie nad wodę blisko Warszawy – wycieczka dla dwojga

Ostatnio miałam weekend na wodzie razem z KatalogMarzen.pl i ich programem Chcę To Przeżyć, który zachęca, żeby spełniać swoje marzenia. Jeśli nie wiemy na co mamy ochotę, możemy wybrać jakąś ciekawą aktywność z katalogu. Jest tam mnóstwo warsztatów, wycieczek, kursów i degustacji, ale ja bardzo […]

Rico’s Concept – recenzja restauracji

Rico’s Concept – recenzja restauracji

Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim, więc dobrze kojarze okolice Krakowskiego Przedmieścia. Jednym z moich odkryć były delikatesy Likus Concept Store z restauracją i sklepami mieszczącymi się w klimatycznej dawnej łaźni. Łaźnie Pod Messalką powstały jako luksusowe sauny z mozaikami na podłogach, obrazami, dzikimi wężami i wodotryskami, […]
%d bloggers like this: