Sałatka ze śledziem, ziemniakami i karczochami

Sałatka ze śledziem, ziemniakami i karczochami

Jeśli czytasz tego bloga, to wiesz, że jestem psychofanką śledzia i przeróżnych śledziowych sałatek i obiadów. Moje pomysły na rybkę znajdziesz tutaj.

Taki domowy “śledzik na raz” to doskonałe późne śniadanie i obiad w pracy. Nigdy się nie nudzi. Wystarczy zmienić dodatki, żeby smakował zupełnie inaczej. Taki posiłek jest nie tylko szybki, ale też zdrowy. Wystarzczy mieć gotowe koreczki śledziowe, ziemniaki w mundurkach i jajko na twardo, które możemy ugotować sobie poprzedniego wieczoru i w kilka chwil mamy obiad do pracy ze śledziem. To też świetny przepis zero waste, bo możemy użyć warzyw, które zostały nam w lodówce.

Składniki na 4 porcje:

8 średnich ziemniaków – ugotowanych w mundurkach
ogórek szklarniowy – obrany, pokrojony i lekko posolony
papryka czerwona – oczyszczona i pokrojona w paski
mały słoik karczochów w oleju
opakowanie koreczków śledziowych – u mnie Seko po giżycku 220 g
2 szalotki obrane i drobno pokrojone (lub 1 małą cebula)
50 g kaparów ze słoika
2 jajka ugotowane na twardo
dymka lub szczypiorek – drobno pokrojone
świeżo zmielony pieprz

Przepis na sałatkę ze śledziem, ziemniakami i karczochami

Przepis na sałatkę ze śledziem, ziemniakami i karczochami

Ziemniaki obieramy, kroimy na ósemki i wkładamy do osobnych 4 miseczek. Do każdej dodajemy po trochę ogórka, papryki, karczochów. Na wierz wykładamy odsączone z zalewy koreczki śledziowe. Dekorujemy szalotką, kaparami, połówką jajka i dymką. Posypujemy świeżo zmielonym pieprzem.

 


Related Posts

Postne śledzie z fasolą i śliwkami z octu

Postne śledzie z fasolą i śliwkami z octu

Tu skąd pochodzę słowo “śledzik” oznacza spotkanie przed wigilijne w gronie przyjaciół czy kolegów z pracy, ale w innych regionach śledzik to spotkanie ostatkowe, czyli taki polski mardi gras – hucznie obchodzony wtorek przed Środą Popielcową, która zaczyna post. Dowiedziałam się o tym, kiedy śledzie […]

Koreczki śledziowe z wiśniami

Koreczki śledziowe z wiśniami

Najlepsze zimowe słodycze to śledzie. Mam coś dla Was jeśli lubicie koreczki śledziowe. Śledzie z bakaliami i śledzie na słodko to typowo polska specjalność. Kojarzy się ze świętami, choinką, biesiadowaniem i wyjątkowymi smakami. Jednocześnie takie połączenie jest dużo zdrowsze niż gdybyśmy zjedli same bakalie. Nie […]
%d bloggers like this: